Moldovaya nasıl gidilir ?

Moldovaya Nasıl Gidilir ? Moldovaya seyahat etmek isteyenlerin en çok merak ettiği soruların cevaplarını veriyoruz.

MOLDOVAYA NASIL GİDİLİR

MOLDOVAYA NASIL GİDİLİR

Moldovaya Nasıl Gidilir ? Moldovaya seyahat etmek isteyenlerin en çok merak ettiği soruların cevaplarını veriyoruz..

MOLDOVAYA UÇAKLA GİTMEK

Türkiyeden Moldovaya havayolu ile ulaşabilirsiniz. İstanbul Hava limanından hergün Türk Hava Yolları ve Air Moldova Hava Yolları‘nın karşılıklı seferleri vardır.

Moldovaya Uçak Seyahati yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir .Moldovanın uluslararası tek hava limanı Başkent Kişinevdeki Uluslararası Kişinev Hava Limanıdır. Türkiyeden Moldovaya Uçuşlar Kişinev hava limanına yapılmaktadır .Turizm sezonunun yoğun olduğu dönemlerde Antalya Bodrum ve İzmir’den de Moldovaya Charter seferler yapılmaktadır.

MOLDOVAYA OTOBÜSLE NASIL GİDİLİR ?

Moldovaya Otobüsle Gidebilirsiniz . İstanbuldan Moldovaya Yolcu taşımacılığa yapan şirketlerin İstanbul Aksaray ve laleli bölgesinde ofisleri vardır. Otobüsle Moldovaya Gitmek isteyenlerin Bulgaristan geçişi için transit vize çıkarmaları gerekmektedir .İstanbuldan Otobüsle Başken Kişinev ve Moldovaya bağlı Gagauz Özerk Bölgesi Başkenti Komrata Haftanın iki günü düzenli otobüs seferleri vardır.

Moldova otobüs
Moldovaya Otobüs Firmasıhttps://www.facebook.com/svs.md/

MOLDOVAYA ARAÇLA NASIL GİDİLİR ?

Moldovaya Araçlada gidebilirsiniz Ayrıntıları ve Moldovaya Araçla giderken dikkat edilmesi gerekenlere Moldovaya Araçla Nasıl gidilir haberimizden ulaşabilirsiniz.

Moldovaya nasıl gidilir?

MOLDOVAYA GEMİ İLE NASIL GİDİLİR ?

Moldovanın Gemi deniz yolu ile gidebilirsiniz . Moldovanın denize kıyısı yoktur ancak İstanbuldan Ukraynanın Odessa Limanına haftalık karşılıklı feribot seferleri vardır ayrıntıları https://feribotlines.com/sakarya-odessa-feribot-bileti sitesinden öğrenebilirsiniz. Odessa’dan karayolu ile Moldovaya geçebilirsiniz.

MOLDOVAYA KİMLİKLE NASIL GİDİLİR ?

Moldovaya Pasaportsuz Çipli Kimlik Kartları ile Gidebilirsiniz.

Moldova’da Kimlikle Kaç Gün Kalınır ?

Moldova ve Türkiye vatandaşları karşılıklı olarak yeni tip çipli kimlik kartlarını kullanarak seyahat edebilir 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz kalabilirler.

Moldovaya Kimlikle Gidişte Gösterilmesi gereken evraklar nelerdir ?

Gidiş-dönüş uçak bileti,

Otel rezervasyonu veya davet edenin kimlik ve iletişim (telefon ve adres) bilgilerini içerir belge,

Ülkede bulunulan süre zarfında maddi ihtiyaçların karşılanabileceği miktarda nakit para ibrazı ikamet süresi 10 güne kadar olacak vatandaşlarımızın en az 300 Euro veya karşılığı döviz 10 günden daha uzun süre ikamet edecek olan vatandaşlarımızın her gün için en az 30 Euro veya karşılığı döviz bulundurmaları gerekmektedir

Şüpheli görülen Şahıslar nedensiz sınırdışı edilebilir.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti arasında imzalanmış olan Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşmanın 9. Maddesi “Her bir Akit Taraf, herhangi bir neden belirtmeksizin, diğer Akit Tarafın vatandaşlarının ülkeye girişini reddetme veya ülkesinde ikamet etme süresini kısaltma hakkına sahiptir” hükmünü haizdir.

Kimlikle Seyahat Havayolu ile gidişlerde geçerlidir.

İki ülke vatandaşlarının yeni tip çipli kimlik kartlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Moldova’ya yapılacakdirek ziyaretlerde mümkündür. Üçüncü ülkelerden transit geçişlerde için pasaport ve vize gerekecektir.

Üzerinizde 10 bin eurodan fazla nakit para varsa beyan edilmek zorundasınız.

Moldova’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın ülkeye girişte veya ülkeden çıkışta yanlarında 10.000 Avro veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden döviz/Türk Lirası/mücevherat vb. bulundurmaları halinde, Moldova gümrük makamlarına beyanda bulunmaları önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya/mücevherata Moldova mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.

Kimlikle Seyahat edenlerin gittikleri ülkede çalışmaları yasaktır.

Vize muafiyeti iki ülke vatandaşlarına bir diğerinin ülkesinde çalışma hakkı tanımamaktadır. İş, çalışma, araştırma, eğitim, aile birleşimi ve uzun süreli ikamet konularını düzenleyen vize başvuru şartları her iki ülkenin devletine ait ulusal mevzuat hükümlerine tabidir.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments